Richelle Mead - Vampire Academy

26. listopadu 2010 v 16:46 | Mish@

Vampire Academy - Vampýrská Akademie

Díl: 1/6
Vyšla: USA - 2007 (Zdroje vydání v USA), ČR - 2009 (Zdroje vydání u nás)
Oficiální anotace: (Zdroj anotací v AJ)
Lissa Dragomirová je Morojská princezna: smrtelný upír s nezlomitelným poutem k magii země. Neustále musí být chráněna před Strigoj - nejdivočejšími a nejnebezpečnějšími upíry - těmi, kteří nikdy nezemřou.


Silná směs lidské a upíří krve, která koluje v žilách Rose Hathawayové, Lissině nejlepší kamarádce, z ní dělá Dhampíra; věnuje svůj život nebezpečné ochraně Lissy před Strigoj, kteří jsou pevně rozhodnutí udělat z ní jednu z nich.

Po dvou letech nedovolené svobody jsou Rose a Lissa chyceny a odvlečeny zpět do Akademie svatého Vladimíra ukryté v hlubokých lesích Montany. Rose bude pokračovat ve svém Dhampiřím vzdělávání. Lissa se vrátí zpět ke kralování elitní Morojské společenské scéně. A obě dívky pokračují v lámání srdcí.

Strach donutil Lissu a Rose utéct ze Sv. Vladimíra - ale jejich svět je plný nebezpečí, před i za železnými branami akademie. Zde bezohlední Morojové provádějí nevýslovné rituály a jejich tajnůstkářská povaha a láska k noci vytváří tajemný svět plný společenských problémů. Rose a Lissa musí projít tímto nebezpečným světem, čelit pokušení zakázané lásky a nepolevit v  ostražitosti, jinak Strigojové uděljí z Lissy jednu z nich už napořád...

Zajímavosti:
Na oficiální Richelliných stránkách jsem se dočetla, že už nějaká filmová společnost koupila práva na film. Teď že potřebujou sehnat akorát studio.
Tady se můžete přímo z Richellina pera dozvědět co je a co není pravda o filmu. Taky odkazuje na oficiální FB stránky filmu.
Musím se přiznat, že kdyby to klaplo, mněla bych radost. Víte jak to sice většinou dopadá se zfilmovanýma knížkama, ale já prostě potřebuju vědět, jak podle jejich představy bude vypadat Dimitrij. Svoje typy už sice mám, ale stejně... Richelle se taky zmínila, že když bude film, tak ona do něj nebude vůbec zasahovat, protože ona fimly dělat prstě neumí :) Ona píše knížky.

Frostbite - Ledový Polibek

Díl: 2/6
Vyšla: USA - 2008, ČR - 2010
Oficiální anotace:
Rose Hathawayová má vážné potíže s kluky. Její nádherný instruktor Dimitrij má oči pro někoho jiného, její kamarád Mason je do ní obrovsky zamilovaný a ona neustále vězí v hlavě své nejlepší kamarádky Lissy, zatímco se jí daří s jejím přítele Christianem (což není dobrý).

Po masivním útoku Strigojů nastává na Akademii Sv. Vladimíra pohotovost a do akademie přicházejí Strážci - včetně legendární Janine Hathawayové... Rosiny impozantní, dlouho-chybějící matky. Strigojové se blíží a akademie nehodlá riskovat. Letos je výlet do lyžařského středista Sv. Vladimíra povinný.

Ale třpytivá zimní krajina a luxusní středisko Idaho poskytuje pouze iluzi bezpečí. Když tři studenti utéčou kvůli tomu, aby se vypořádali se smrtícími Strigoji, musí Rose spojit své síly s Christianem, aby je zachránili. Jenže tentokrát je Rose - a její srdce - ve větším nebezpečí, než si vůbec lze představit...

Zajímavosti:
Dřív jsme někde četla, že červené oči u kluka na české obálce jsou jenom žertem nakladatelů, ale když se tak dívám, má je červené i na oficiální obálce...

Shadow Kiss - Stínem Políbená

Díl: 3/6
Vyšlo: USA - 2008, ČR - 2010
Oficiální anotace:
Na Akademii Svatého Vladimíra je jaro a Rose Hathawayová je tak blízko k dokončení studia. Od té doby, co zabila svého prvního Strigoje, se necítí úplně dobře. Trápí ji temné myšlenky, chová chaoticky a nejhorší ze všeho... možná vidí duchy.

Zatímco se Rose zabývá svou příšetností, naskytnou se nové komplikace. Lissa znovu začala experimentovat se svou magií, jejich nepřítel Viktor Daškov bude možná propuštěn a Rosin zakázaný vztah s Dimitrijem se začíná znovu rozehřívat. Ale když ve smrtelném nebezpečí nikdo nevidí nadcházející změny v celém jejich světě, musí si Rose dát svůj vlastní život do pořádku - a vybrat si mezi dvěma lidmi, které miluje nejvíce.

Zajímavosti:
K Shadow Kiss jsou dvě obálky. Tahle - původní a nová, na které je Rose, aůe tahle se mi líbí mnohem víc:) Novou obálku si můžete prohlídnout buď na Amazonu, na Richelliných stránkách nebo si ho vygooglit:)

Blood Promise - Krvavý Slib

Díl: 4/6
Vyšlo: USA - 2009, ČR - 2010
Oficiální anotace:
Život Rose Hathawayové už nikdy nebude stejný.

Nedávný útok na Akademii Svatého Vladimíra zdevastoval celý Morojský svět. Mnozí z nich jsou mrtví. A několik obětí Strigojů potkal osud ještě horší. Vzácné tetování nyní zdobí Rosin krk. Značka, která říká, že zabila nespočitatelně mnoho Strigojů. Ale pouze na jedné oběti záleží... Dimitrij Belikov. Rose se nyní musí vybrat jednu ze dvou velmi odlišných cest: Dodržet svůj slib a chránit život Lisse - své nejlepší kamarádce a poslední žijící princezně z rodu Dragomirů - nebo vypadnout z akademie a postavit se na vlastní nohy, aby mohla ulovit muže, kterého miluje. Bude muset jít až na konec země, najít Dimitrije a dodržet slib, který mu dala. Ale otázkou je, až přijde čas, bude chtít být zachráněn?

Nyní, se vším, co je v sázce - a na druhém konci zeměkoule od Svatého Vladimíra a její nehlídané, zranitelné a nově vzpurné nejlepší přítelkyně - může Rose najít sílu ke zničení Dimitrije? Nebo bude se obětuje kvůli šanci na věčnou lásku?

Spirit Bound - Spoutáni Magií

Díl: 5/6
Vyšlo: USA - 2010, u nás vyjde 29. 11. 2010
Oficiální anotace:
Dimitrij dal Rose na výběr. Ale ona si vybrala špatně ...

Po dlouhé a srdcervoucí cestě do Dimitrijova rodiště na Sibiři se má Rose Hathawayová konečně vrátit na Akademii Svatého Vladimíra a její nejlepší kamarádce, Lisse. Maturita je blízko a dívky se nemůžou dočkat až začne jejich opravdový život za železnými branami akademie. Ale Rosino srdce stále bolí kvůli Dimitrijovi a on je tam venku, někde.

Nedokázala ho zabít, když měla možnost. A teď se její nejhorší obavy stávají skutečnými. Dimitrij ochutnal její krev, a ona v hloubi duše ví, že ji loví. A pokud se Rose nepřidá k němu, nedá si pokoj dokud ji neumlčí. Navždy...

Spoiler:
/Jen jedním očkem jsem se podívala na jednu recenzi a už jsme zjistila, že Rose nejspíš "oživí" Dimitrije už v tomhle díle. Ne, že by mi to vadilo, ale/ začínám být čím dál tím zvědavější co se bude dít v last Sacrifice, a to jsme ještě nečetla ani tehle díl:) Mimochodem už jsme si o něj napsala Ježíškovi, tak doufám že mně vyslyší:)

Last Sacrifice - Poslední oběť

Díl: 6/6
Vyjde: V USA - 7. prosince 2010

Na Richelliných stránkách anotace ještě zveřejněna nebyla, ale hned jak bude, tak ji doplním.

Anotace z Wikipedie:

Úžasné zakončení epické série
od Richelle Mead. Hlavní hrdinka, Dhampírka Rose Hathawayová je zavřená v Moroiském vězení poté, co byla obviněna za chladnokrevnou vraždu Moroiské královny. Trestem za tento zločin je okamžitá poprava.

Současně se potýká s výzvou nějakým způsobem najít posledního zvývajícího příbuzného Lissy Dragomirové, jejího dlouho utajovaného nelegitimního sourozence.

Vrah. Láska. Žárlivost. A nejvyšší oběť.

Rose se soudí o svůj život a Lissa je první na řadě v nástupnictví na trůn. Nic už mezi nimi nebude stejné.

Anotace z Waterstones:

Poslední srdceryvné epizoda z Akademie Svatého Vladimíra. Rose je souzena za velezradu a vraždu královny Taťány. Někdo se to na ni snaží shodit a vypadá to, že tentokrát nebude ani Dimitrij schopný ji zachránit.


Ale místo toho jsme našla několik Trailerů. Nebudu je sem všechny dávat, protože by to bylo zase strašně pomalý. Můžete je najít tady ve sloupečku Highlights.

Dám sem jenom ty které nejsou v předchozím odkazu a zaujaly mně.

A tenhle je z Amazonu:Kdo je na obálkách knih Vampire Academy? (Zdroj v AJ)

Obaly jsou navrženy grafickým oddělením nakladatelství a jsou něco, k čemu jsem mohla jenom trochu něco říct. Vzhledem k tomu, že každý má jiné představy o tom, jak postavy vypadají, obaly občas úplně neodpovídají popisu knihy nebo nebo vašim představám. Nebo grafické oddělení knihy nikdy nečetlo.

Vampire Academy - Rose
Frostbite - dívka je Rose, a ten chlap je záhadou i pro mě. Bez červených očí by to mohl být Christian. Na Izajáše je moc mladý.
Shadow Kiss - Lissa a Dimitrij na staré verzi, na nové to má být Rose.
Blood Promise - Rose
Spirit Bound - Rose a ??

O Last Sacrifice tam nepíše.

Ale na svých stránkách mluví o pokračování VA:)

Nová Série VA:
Poslední oběť bude poslední kniha o Rose, ale bude následovat spin-off série zasazená ve světě Vampýrské Akademie. Vedlejší postavy, které známe ze současnosti se stanou našimi hlavními postavami, ale bude to zcela nový příběh (ne tenhle ale z jiného úhlu pohledu). Zatím není žádné přesné datum vydání, ale můžete to očekávat na přelomu léta a podzim roku 2011.

V současné době nesmím odhalit titul, anotaci nebo postavy. Mohu vám říci, že to bude napsáno v třetí osobě, takže to bude z pohledu hodně postav. Jedna z nich bude Sydney. Ostatní jsou zatím tajemství. Také očekávejte, že i Rose bude mít malou roli.

První díl spin-off série se bude jmenovat Bloodlines a měl by v Americe vyjít v srpnu 2011.


Edit:
4. 11. 2010 v 22:33 (ano, krásná čas:))
Doplněny anotace z Amazonu a Waterstones u Last Sacrifice a jméno a datum vydání prvního dílu spin-off série.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Camellia Camellia | Web | 26. listopadu 2010 v 16:59 | Reagovat

Vampýrská akademie jsou mé oblíbené knížky. Byla bych ráda za zfilmování, ale bojím se, co tam nacpou za herce.

Někde jsem četla, že na obálce Frostbite měla být Rose a Dimitri, ale že mu grafici omylem udělali červené oči. No ale má tam krátké vlasy, tak mohl by to být on, nebo ne? A když na to tak koukám, vidím, že i na Stínem políbené má Dimitri krátké vlasy... Tak jsem z toho jelen.
A jinak si myslím, že na té páté bude Rose a Dimitri, dávalo by to smysl.

A ta informace o další sérii knih... No teda! Asi se nedočkám :-D

2 Alciellë Alciellë | Web | 26. listopadu 2010 v 17:25 | Reagovat

Proč takové knížky nemůžou mít u nás v knihovně? :-/ Vrrr... Naštěstí mají aspoň Darrena Shana, četlas? Chystám se na další nové knížky L. Lanczové a Upíří deníky, Hostitel byl skvělý ;). Ale tyhle knížky, co tu máš, mě lákají, jenže naše knihovna je asi zastaralá =D. A peníze na knížky nemám, šetřím na něco jiného =(. Ale jestli to bude zfilmovaný, tak to se těším ;)

3 Alciellë Alciellë | Web | 26. listopadu 2010 v 18:48 | Reagovat

Jj, poohlídnu se po tom, jen co budu mít trochu víc času, zrovna mám asi deset knížek v knihovně zamluvených a musím číst maturitní četbu =D. Ale určitě si je seženu ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama