close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Upíři v Dallasu - Charlaine Harris

26. ledna 2011 v 17:55 | Mish@ |  Přečteno
Sookie je telepatka pracující v baru, který vlastní chlápek měnící se o úplňku v kólii a chodí s třistalet starým upírem. Nebojte, bude to horší.

Před Sookiiným barem někdo nechal v autě mrtvole teplého černocha Lafayetta. Po proflákaném dni v práci musí jet Sookie s Billem kupířímu šéfovi jejich oblasti, Erikovi.

A tak skončí v Dallasu. Divné to začíná být hned po jejich příletu. Když Sookie čeká na Billovu rakev na letišti, přifaří se k ní falešný kněz a pokusí se ji unést. Bill se naštěstí vzbudí včas a zachrání ji.

Poté, co se ubytují v hotelu Tichý břeh, jsou pozvání na "audienci" k Stanovi, nejvyššímu dallaskému upírovi (to mi strašně připomnělo Krasomila, nejvyššího čaroděje brooklynského:D).

Sookie dostane za úkol najít upíra pohřešovaného ze Stanova hnízda. Pár indícií získá od mladé barmanky Bethany. Ty je navedou do Společenstva slunce.

Jde se tam podívat s Hugem, přítelem upírky Isabely. Všichni vypadají sice přítelsky, ale přece jen nic nedopadne podle jejích představ.
Ze začátku jsme byla v celku v rozpacích. Sookie na mně působila strašně ufňukaně a Bill zase jako strašnej suchar. Ale když jí začal říkat srdíčko, málem jsem se udusila smíchy. A když Sookie nazvala Billa svým chlapcem, neměla jsem daleko k tomu, začít řvát bolestí.

Docela mně štvalo, že se Sookie musela pořád někým nechávat zachraňovat. Příběh kvůli tomu sice působil o něco reálněji, ale.. Gr...

Ale Erik je sympaťák. I když představit si ho v růžových legínách... Ehm... A Godfreye mi bylo docela líto.

Přemýšlela jsem, jestli číst další díly a zatím nevím. První díl asi vynechám a pojedu dál. Docela mně zajímá vývoj vztahu mezi S a Erikem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vivi Vivi | Web | 26. ledna 2011 v 18:07 | Reagovat

Alchymista je moje srdcovka :) toho ti fakt můžu doporučit. Kdybych se měla rozhodnout kterou knížku od něj mám nejradši, určitě by to byl on :)
Ale vážně, celá ta knížka je tak magická, i když místana nechápu co se děje, pořád mě to dokáže dostat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama