A Kiss of Shadows/Polibek stínů - Laurell K. Hamilton

6. března 2011 v 17:44 | Mish@

V této alternativní realitě mystické víly vždy existovaly s lidstvem vedle sebe, i když na sebe ne vždy tak upozorňovaly. Mnohé národy smrtelníků své hranice pro víly uzavřely, ale zakladatelé Spojených států s magickými bytostmi sympatizovali, a tak otevřeli Ameriku vysoké úrovni imigrace. Nacházíme se v Illinois, vílí pozemky jsou hlavní turistickou atrakcí a jsou něco jako "čarodějné" rezervace.


Krásná vílí princezna Meredith už před několika lety utekla od Unseelieského dvora, přijala lidskou identitu jako Meredith (Merry) Gentry a pracuje jako soukromý detektiv, který se zabývá případy se sklonem k nadpřirozenu. Během případu, který se týká bizardního kultu a vílích artefaktů, je Meredith nucena používat svá kouzla. Okamřitě je ale spozorována svou tetou, Královnou vzduchu a temnoty, která se rozhodne, že přivede Meredith zpátky ke dvoru.

Královna pošle svou ochranku udělat špinavou práci, ale Meredith souhlasí s tím, že se vrátí domů bez boje. Královna se snaží najít dědice trůnu, protože cítí, že její zatrpklý a sadistický syn, princ Cel, není k vládnutí vhodný. Vymyslí zvláštní soutěž mezi Meredith a Celem. Rozhodne, že ten, který bude mít nejdřív dítě, bude mít korunu - a poražený bude usmrcen. Tak začíná zuřivý boj mezi soupeři, který zahrnuje nespoutanou vášní, nebezpečné útoky, a hořké zrady.

Další úspěšná série Leurell K. Hamilton. U nás by mohla vycházet u Epochy potom, co dovydávají Anitu. Což bude asi tak v roce 2015. Letos mají totiž vyjít dva díly a potom každý rok tři. Ale možná se Merry dočkáme ještě před oficiálním vydáním a to díky Demy_FP, která už je v polovině prvního dílu a po dokončení by měla Merry zveřejnit na stránce, kde holky překládají i Anitu.

Musím říct, že de nemůžu dočkat, až si ji přečtu. laurell začala Merry psát v době, kdy byl v Anitě sex na denním pořádku a podle článků a recenzí, které jsme četla, tomu v Merry bude stejně už od začátku. Upřímně jsme docela zvědavá, jestli mě Merry chytne aspoň stejně, jako Anita.

Podle obrázků z DeviantArtu mi Merry hodně připomíná Anitu jen s jinou barvou vlasů a očí. Uvidíme, jestry Merry bude Anitu připomínat i v ostatních aspektech, což by mi asi vadilo. Doufám, že Merry bude originální a ne jen přepis Anity jako vílí princezny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Demy_FP Demy_FP | 13. května 2011 v 14:54 | Reagovat

Ahoj kočko, to koukám, já mám svojí vlastní reklamu :o)

2 Mish@ Mish@ | Web | 13. května 2011 v 17:21 | Reagovat

[1]:Zasloužíš si ji:) Už se těším až to konečně vypustíš do světa:D

3 Ravi Ravi | E-mail | Web | 6. března 2012 v 14:56 | Reagovat

No jasnačka souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama