Měsíční chvástačka - Březen

2. dubna 2011 v 18:58 | Mish@ |  Mesačná chvastačka
Mesačná chvastačka je meme stvořené Judit.Cílem tohoto meme je ukázat ostatním knížky, které jsem si koupila a poskytnout tak inspiraci. Například pokud si všimnete, že mám nějakou zajímavou knihu, můžete se mě na ni zeptat. Ale předem říkám, že ne vždycky to budou knížky, které už mám přečtené.

A samozdřejmě chci Luu složit poklonu za úžasnou ikonku, kterou pro tyhle účely uklohnila. Pokud jde o knížky, občas byste mě od pana Barentse nerozeznali:D

A teď ke kategoriím. Jsou čtyři.
  1. knihy, které jsem si koupila
  2. knihy, které jsem vyhrála
  3. knihy, které jsem dostala jako dárek
  4. knihy, které jsem dostala za recenzi
Mimochodem, osobně dost pochybuju, že se v druhé kategorii bude něco objevovat, protože v tomhle směru mě štěstěna vždycky obejde kilometrovým obloukem.

Pokud se chcete kouknout na knížky, které jsem si koupila v únoru, směle sem.

V chvástačce budu používat obrázky z goodreads, které vás hodí na stránku s coverem a po kliknutí na název knížky nad obrázkem vás to přesměruje na stránku s hodnocením knihy a čtenářskými recenzemi a to hned ze dvou důvodu. za prvé jsme líná všechny ty knížky fotit a za druhé, hromadu knížek vždycky rozpůjčuju nebo odvezu na intr, takže by to nebylo prakticky ani možné.

Budu vybírat obálky které buť mám nebo se mi líbí nejvíc. Vždycky to u knížek napíšu.

A teď jdeme na březnové knihy.

1. knihy, které jsem si koupila

A Fistful of Charms (Rachel Morgan/The Hollows, #4)For a Few Demons More (Rachel Morgan/The Hollows, #5) Guilty Pleasures (Anita Blake Vampire Hunter Series #1)

Tyhle tři knížky jsem si koupila na Aukru, celkem za 190 korun i s poštovným. Misha umí nakupovat.

Obrázky jsou stejné, jako u knížek, které mám doma.

Guilty Pleasures už mám jednou přečtené z dřívějška, ale neodolala jsem a musela jsem si ji koupit. Je to totiž první díl série o Anitě Blake.

A Fistful of Charms a For a Few Demons More jsou čtvrtý a pátý díl série o Rachel Morgan od Kim Harrison. S přečtením ale čekám na dobu, až u nás vyjde 3. tíl česky, což by mělo být zanedlouho.

2. knihy, které jsem vyhrála

The Witness Words of Silk

Původně jsem na Goodreads vyhrála finský překlad té první - Tavoittamaton, ale Words of Silk jsem dostala jako bonus. Tavoittamaton mám od Sandry Brown podepsaný a k němu jsem dostala ještě dvě záložky.

Výzva pro vás, pokud někdo umíte finsky, napište mi na mail misadevilgirl @ seznam . cz a klidně se můžeme domluvit na tom, že vám knížku pošlu. Byla by totiž škoda, abych doma měla něco, co si nikdy nepřečtu. Pokud se nikdo nenajde, nejpíš ji dostane kámoška, která je finštinou posedlá. Určitě by z ní měla radost.

A Words od Silk už má taky novou přechodnou majitelku. Spolobydlící na intru má Sandřiny knížky ráda, takže jsem jí slíbila, že jí ji půjčím.

Obálka mého Tavaittamatonu je mnohem škaredější než tahle, ale Words of Silk mám stejné.

3. knihy, které jsem dostala jako dárek

Jelikož narozeniny ani podobná událost mě ještě nějakou dobu nečeká, je tato kolonka zatím prázdná.

4. knihy, které jsem dostala za recenzi

Nádherné bytosti (Kronika prokletých zaklínačů, #1) Nightshade (Nightshade, #1) Incarceron
Tyhle tři recenzní výtisky jsem dostala od Knižního klubu. Recenze jste si už mohli přečíst dříve. Obálky jsou stejné, akorát si u Smečky a Inkarceronu musíte domyslet český titul.

Anděl
Dům u vycházejícího slunce Magic Bites (Kate Daniels, #1)
Seznamte se s recenzáky od Fantasye. Jediná, která má jiný obal, je Magie mrtvých. Zatím z nich mám přečteného jenom Anděla. Recenze je o kousek níž, pod tímto článkem. Jinak na Magii mrtvých už se doopravdy těším a na Dům u vycházejícího slunce jsem minimálně zvědavá.
Magie mrtvých je první díl série o Kate Daniels. Doufám že se to u nás uchytí a vyjdou i další díly.
Jonas (Beautiful Dead, #1)
Pretty Little Liars (Pretty Little Liars #1)
A poslední duo recenzních výtisků.
Krásní mrtví - Jonas od Fragmentu a Roztomilé malé lhářky od BBart.
Obálky jsou u nás stejné, akorát s českým názvem.
Do krásných mrtvých jsem zatím ani nenakoukla, ale ve Lhářkách jsem už na 70. straně, a je to doopravdy dobré. Sice kvůli tomu, že jsem viděla seriál, už vím co a jak bude, protože seriál se knížky drží opravdu hodně, ale to vůbec nevadí. Je to něco jako další pohled na věc. Jsem ráda, že když jsem měla možnost vybrat si mezi Lhářkami a Luxusem, vzala jsem si Lhářky. Třeba se mi Luxus dostane do rukou jindy.
Tímto považujte první měsíční chvástačku za uzavřenou. Jinak, omlouvám se za to, že jsem si ji trochu počeštila, ale je to pro mě mnohem pohodlnější, prootže jinak bych se pokaždé musela ujišťovat, jestli to mám dobře napsané.
Pokud budete mít nějaké dotazy, tak směle na mě.
Jo, a večer můžete očekávat vyhlášení soutěže. Jste napnutí?
Misha, zapínajíce 17. epizodu PLL. PS: Caleb je fakt fešák;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bea Bea | Web | 3. dubna 2011 v 14:34 | Reagovat

Dům u vycházejícího slunce som si chcela kúpiť ale asi počkám na tvoju recenziu :D Guilitiy Pleasures ti závidím, najprv sa mi to nepáčilo no potom som začala čítať ďalšie časti a nemohla som prestať až kým som neskončila na poslednej preloženej knihe :))
Myslím, že Ak zostanem u vás vychádza pod názvom Jestli zustanu a tiež sa prestávam orientovať v tom čo práve vychádza :D

2 Bea Bea | Web | 3. dubna 2011 v 14:35 | Reagovat

mimochodom zase idem pátrať na aukro :D

3 Strixy Strixy | Web | 3. dubna 2011 v 23:18 | Reagovat

Ach tolik knížek:) taky bych brala, ale než budou penízky tak si musím vystačit s knihovnou:(. Ty recenzní výtisky ti závidím

4 Lucie Lucie | 10. srpna 2011 v 12:21 | Reagovat

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak získáváš ty recenzní výtisky?? Ty si napíšeš do vykladatelství a oni ti to buď pošlou nebo ne?? Mě se to totiž zdá takhle až moc jednoduché :D.
Jinak super blog, chodím tady hlavně na tvoje recenze =). Dík a čau.

5 Mish@ Mish@ | Web | 10. srpna 2011 v 22:16 | Reagovat

[4]: Ahojec, takhle nějak to doopravdy funguje. Akorát že musíš mít nějakou svou tvorbu na ukázku, podle které se mohou rozhodnout. Některé nakladatelství vybírají tvrdě, některé ně a některé už vůbec neberou.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama