Misha v Bruggách

29. dubna 2011 v 16:52 | Mish@
Bruggy. Benátky severu. Je libo romantická projížďka v lodičce okořeněná kapkou historie? Tak to jste tu správně.Do Brugg jsme se byli podívat ve čtvrtek. Jen škoda, že jsme na ně měli tak málo času. Z Chemtu, kde jsme měli hotel, jsme vyjeli v 8 hodin. Cesta trvala asi hodinu a půl, takže jsme byli o půj desáté na místě. Bylo docela překvápko, že ulice byly ještě úplně prázdné. Bruggští asi ještě chrněli.

První pamětihodnost, kterou jsme viděli, byl kostel svatého Salvátora, který byl mimochodem docela fotogenický.

Bruggy byly celé protkány sítí uliček s typickými domečky a hromadou obchůdků. Hlavně čokoládoven. Ale těch tu nebyla tak velká koncentrace, jako v Bruselu. Ale za to působily mnohem útulněji a nebylo v nich tak přecpáno.

Bruggy jsou zářný příklad toho, že ne všechny cesty vedou do Říma. Tady totiž vedou na náměstí. Pokud jste četly článek o Bruselu, určitě si pamatujete cechovní domy, které na Velkém náměstí stály. Ty bruggské sice nebyly zdobené zlatem, ale zato byly všechny postaveny z červených cihel, což bylo taky hezké. Navíc tu nikomu nebylo divné, když někdo seděl na zemi. dělali to tu totiž všichni. Belgičani mají nejspíš nějaký odpor k lavičkám.

Mimochodem v Bruggách měli opravdu nádhernou radnici. A v jedné její části zrovna pořádali výstavu Dalího. Měla jsme opravdu nutkání jít se tam podívat, bohužel jsme ale silně podcenila zásobu Eur, takže jsem se toho nakonec s těžkým srdcem zřekla.

Přes náměstí jsme to vzali ke kanálům. Mimochodem, když jsem říkala, že jsou Bruselani divní, o Brugganech (fuj) to neplatí o nic míň. Mají strašnou úchylku na ofidlávání stromů do divných tvarů.

Po kanálu jsme se nakonec i projeli lodičkou. Měli jsme k tomu i výklad, ale jediný, co si z něj pamatuju je, že v Bruggách mají 420 hospod a 29 druhů piva.

Nakonec jsme se byli podívat v kostele svaté Panny Marie (Church of our Lady), kde je vystavena Michelangelova Madona s dítětem. Jediné jeho dílo, které bylo vyvezeno z Itálie za jeho života.

A tady už je samotná socha. Na fotce pod textem je to ta úplně uprostřed, za sklem.


Ještě vám musím ukázat moc pěknou kavárnu, kterou jsme potkali po cestě k autobusu. Sice tam někdo nebyl, ale vypadala tak krásně, že jsem si ji prostě musela vyfotit. Takže pokud pojedete do Brugg, víte kam zajít na čaj.


A to bylo to poslední, co jsem z Belgie viděla, teda kromě jejich úžasných dálnic. Mají je osvětlené! Už jsem říkala, že jsou Belgičani divní? Nevím, jestli to platí i o Franczouzích. Přes tu krásnou zemi jsme pouze projížděli a jediné co jsme z ní viděla, byl přístav, ve kterém jsme se naloďovali na trajekt.

O čem si přečtete příště? Těšte se na první poznávání Anglie. Canterbury volá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ~Lady.Rainbow* ~Lady.Rainbow* | Web | 29. dubna 2011 v 17:13 | Reagovat

Téda, ty jsi cestovatelka :):D Belgie, Anglie..:) Kam příště? :D
Jinak, ty stromy, to je fakt něco :D A mají tam aspoň tu zem čistou, když na ní všichni sedí? :)
A kavárna vypadá skvěle ;)

2 WIllinda WIllinda | E-mail | Web | 29. dubna 2011 v 20:29 | Reagovat

Teda, ty se máš! Já bych taky chtěla takhle cestovat, ale na to si budu muset ještě chvíli počkat. :-(

3 WaclawT WaclawT | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 14:39 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama