Entangled v Čechách

24. května 2011 v 10:31 | Mish@ |  Knižní novinky
Entangled

Nakladatelství Nava by mělo na podzim vydat Entangled od Cat Clarke. Česky by se měla jmenovat "Jako moucha v pavučině".

Česká obálka uvolněna ještě nebyla, ale pokud nechají tu původní, určitě už kvůli tomu by stálo za to si knížku koupit.

Věřím tomu, že to nebude žádný brak. Na Goodreads má totiž 4 hvězdičky.

Úryvky z recenzí:

Brynne Skoropys hodnotil/a 5 of 5 stars
"Je to fantasticky napsané. Gracino vyprávění bylo, no, fantastické.
Miluju konec.
Plakala jsem."

Larissa hodnotil/a 5 of 5 stars
"Surový a živý příběh, který vás pohltí. Celou dobu přemýšlíte o tom, jak se dívka dostala do bílé místnosti a jestli se jí vůbec podaří utéct."

Becky hodnotil/a 5 of 5 stars
"Entangled je nabité emocemi. Je to syrové, smutné, něžné a legrační a pro mě je to o hluboké vnitřní pravdě, která leží uvnitř každého z nás."

Anotace

Hlavou se mi honí stále dokola stejné otázky:
Co po mně chce?
Jak jsem jen dopustila,aby se to stalo?
UMŘU?

Grace se probudí v bílém pokoji. Poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam často chodívala a kam přišla aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, že jí uvěznil Ethan. Kromě oblečení, nábytku a jídla, jež jí pravidelně nosí, nenechal v pokoji nic než tužky a papír, aby mohla psát. Je tak donucena znovu se vracet ke všemu, na co chtěla zapomenout.


Celý měsíc Grace sní své sny, zachycuje svůj život na papír a my se tak dozvídáme více o ní samotné, jejím vztahu s její matkou, s její nejlepší kamarádkovi i o klukovi, s kterým začala chodit. Jak se před námi její zamotaný život postupně rozplétá, vychází najevo, že ti, kteří jsou blízcí, nejsou vždy takoví, jakým se zdají být. Její nejlepší kamarádka, která s ní nechce sdílet svoje trápení, kluk, do něhož je strašně zamilovaná, ztráta otce a šokující odhalení, jež ji dovedlo k tomu, že jí do života vstoupil Ethan, její věznitel. Stále však zůstává cosi nevyřčeného.


Gracin příběh je vyprávěný s humorem, citlivě a zároveň i drsně, jak u spousty mladých lidí zvykem. Je zřejmé, že i když má Grace hodně nedostatků, temná tajemství a dělá špatná rozhodnutí, snaží se ze své pavučiny vyprostit. Čelí nejdůležitější otázce ze všech - proč je vlastně tady?

Skvěle napsaný příběh s nečekaným koncem, díky obsahu a jazyku je vhodný pro čtenáře od 16 let.

Závěrem

Myslím, že se máme opravdu na co těšit. Pokud nedoprasí obálku, mohl by to být jeden z klenotů mé knihovny.

- Anotace poctivě okopčena od Nory.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama