Měsíční chvástačka - Duben

18. května 2011 v 16:53 | Mish@ |  Mesačná chvastačka
Mesačná chvastačka je meme stvořené Judit.

Cílem tohoto meme je ukázat ostatním knížky, které jsem si koupila a poskytnout tak inspiraci. Například pokud si všimnete, že mám nějakou zajímavou knihu, můžete se mě na ni zeptat. Ale předem říkám, že ne vždycky to budou knížky, které už mám přečtené.
A samozdřejmě chci Luu složit poklonu za úžasnou ikonku, kterou pro tyhle účely uklohnila. Pokud jde o knížky, občas byste mě od pana Barentse nerozeznali:D
A teď ke kategoriím. Jsou čtyři.
  1. knihy, které jsem si koupila
  2. knihy, které jsem vyhrála
  3. knihy, které jsem dostala jako dárek
  4. knihy, které jsem dostala za recenzi
Mimochodem, osobně dost pochybuju, že se v druhé kategorii bude něco objevovat, protože v tomhle směru mě štěstěna vždycky obejde kilometrovým obloukem.
Pokud se chcete kouknout na knížky, které jsem nasbírala v březnu, směle sem.
V chvástačce budu používat obrázky z goodreads, které vás hodí na stránku s coverem a po kliknutí na název knížky nad obrázkem vás to přesměruje na stránku s hodnocením knihy a čtenářskými recenzemi a to hned ze dvou důvodu. za prvé jsme líná všechny ty knížky fotit a za druhé, hromadu knížek vždycky rozpůjčuju nebo odvezu na intr, takže by to nebylo prakticky ani možné.
Budu vybírat obálky které buť mám nebo se mi líbí nejvíc. Vždycky to u knížek napíšu.
A teď jdeme na dubnové knihy.

1. knihy, které jsem si koupila

City of Fallen Angels (The Mortal Instruments, #4)Clockwork Angel (The Infernal Devices, #1)Angel (Angel Trilogy, #1)Red Riding Hood

Všechny čtyři jsem si koupila při svém turné po Anglii. Jsou to všechno paperbacky. Miluju Waterstones!

Všimli jste si na těch knížkách něčeho zvláštního? Jo. Tři z nich mají v názvu slovo Angel. Hups?

City of Fallen Angels je čtvrtý díl série Nástroje smrti (kdo nezná, měl by rychle dohnat). Musím se přiznat, že jsem se ještě pořád nedostala k tomu, abych přečetla třetí díl. V "to-read" už mám ale jenom dva recenzáky, takže hned po nich se na to konečně vrhnu. Jupí!

Clockword Angel je první díl série Infernal Devices od stejné spisovatelky jako CoFA. V časové posloupnosti série předchází Nástrojům smrti. Další díl série by měl vyjít v prosinci. Doufám, že do té doby stihnu přečíst aspoň ten první:D

O Andělovi jsem se tu zmiňovala už dřív v tomto článku. Už kvůli té obálce stojí za to mít ji doma.

A pak je tu Červená Karkulka. O té knížce jsem ani nevěděla, ale když jsem viděla ten cover, prostě jsem si ji koupila. Měl by podle ní být natočený i film. Podle ohlasů nejspíš zas tak úžasná nebude, ale stejně jí dám šanci.

2. knihy, které jsem vyhrála

Leda že bych uspořádala nějakou soutěž sama pro sebe.

3. knihy, které jsem dostala jako dárek

Škoda že mám narozeniny až v srpnu:D

4. knihy, které jsem dostala za recenzi


Poslední oběť (Vampýrská Akademie, #6)
Insatiable

A jsme u recenzáků. Tento měsíc se mi jich taky naskládalo požehnaně. I když on duben byl celkově na knížky hodně plodnej.

Tyto dva recenzáky jsem dostala od Fantasye. Nenasytnou mám už přečtenou a nebylo to úplně marné. Na Meg je tam ale pramálo jejího typického humoru.

Poslední oběť už jsem četla v angličtině, ale neodolala jsem a čtu ji znovu, tentokrát v češtině. A i když už vím, co můžu od knížky čekat, stejně mě místy překvapuje.


Lover Revealed (Black Dagger Brotherhood, #4)

Recenzák Nalezeného milence mám od Baronetu. Už ho mám úspěšně přečtený a přiznávám, že i když mám Bratrstvo moc ráda, Butchova kniha mi zatím připadá nejslabší. Nejspíš to bude tím, že strašně nemám ráda Marissu. Mimochodem, nejsem si jistá jestli se se mnou bude Baronet po té recenzi chtít ještě bavit. Když jsem nad tou recenzí přemýšlela, přišla mi spíš negativní. Mě se ale líbila!

Aréna smrti (Hunger games, #1)

Mockingjay (The Hunger Games, #3)
Hunger Games. Všichni je milujeme. A já mám doma konečně všechny tři díly. 1. a 3. jsem dostala jako recenzák od Fragmentu a druhý jsem si koupila už dřív.
Už mám přečtený 1. a 2. díl a třetí si četřím. Nejspíš se na něj ale stejně po dočtení Poslední oběti vrhnu, takže se můžete v blízké době těšit na recenzi.
Mimochodem, sešly se mi za nějakých záhadných okolností dvě kopie Vražedné pomsty naráz. Kdo by měl zájem o letní giveaway? S Werry jsme přemýšlely o něčem společném, ale pokud by se ještě někdo chtěl přidat, směle do toho a ozvěte se. Můžete klidně do komentářů nebo na mail misadevilgirl@seznam.cz.

Oškliví

Moje Ošklivé mají na svědomí hodní lidičkové z Tritonu. Hodní až do té míry, že už je na cestě druhý díl, Krásní. Opravdu se na něj těším.
Ošklivé jsem přečetla hned po tom, co mi přišli a musím říct, že jsem byla opravdu příjemně překvapena. Od chlapa jsem čekala nějakou ptákovinu (Zombie blondýny dokonale odradí od knížek psaných chlapem), ale ničeho takového jsem se nedočkala. Opravdu vřele doporučuju. Byla jsem napnutá do posledního okamžiku. Jsem zvědavá jak se Westerfeld popere s pokračováním.
Before I Die
Ještě než umřu u nás vydalo nakladatelství Eroika. Přiznávám, že kdybych ten název náhodou nezmerčila u kámošky na Facebooku, nejspíš bych ani nevěděla, že je u nás už přeložená. O důvod víc, proč mít Facebook.
Začátkem jsem se sice musela prokousávat, ale nakonec mě to tak strhlo, že jsem na konci měla asi půlhodinový záchvat pláče, kdy jsem se slzami málem zadusila. Tahle knížka mě prostě bezpodmínečně dostala. Doufám, že u nás vydají i další knížku od Jenny Downham - You Against Me.
Mimochodem, ještě pořád jsem nezačala psát recenzi. Nejspíš se na to vrhnu teď abych to už měla za sebou.
To je pro tentokrát vše. A že je toho požehnaně. Myslím, že v květnové chvástačce toho nebude ani polovina. A tentokrát se pokusím napsat ji opravdu v květnu:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dý | Web | 18. května 2011 v 18:44 | Reagovat

Pane jo, ty tu máš knih ke zrecenzování :/ jsem ještě nováček! :D Takže nevím, kam si psát :/ Poraaď :D :) Prosíím :D

2 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 19. května 2011 v 22:04 | Reagovat

[1]: Souhlasím s Dý! :D Poraď! :D Prosím :)) :D
Jinak ano, odepsali mi a mám si nějakou knihu vybrat. :)) Takže jsem si vybrala Bikini. Děkujuu tii, bez tebe bych o tom neměla ani šajnu :) A rád uslyším další skvělé rady, kde získáme zadarmo knížky na recenze :)))

3 Strixy Nexus Strixy Nexus | Web | 20. května 2011 v 11:53 | Reagovat

Ty první čtyři knihy bych ti záviděla, kdybych nebyla tak hrozný angličtinář:D. Jinak Poslední oběť už mám dávno přečtenou, po Nenasytné zoufale toužím, Hungry games jsem ještě nezačala číst. Bratrstvo černé dýky... na to mám zatím rozpoluplný názor a teď jsem dočetla první díl. Ti Oškliví mě opravdu lákají, škoda, že než se objeví v knihovně tak to ještě nějakou dobu potrvá.

Jinak...
Tvoje komentáře mě moc potěšily:). Jaká je to radost sednout si po třech dnech k blogu a tam taková spousta komentů.

Yennefer je z knih o Zaklínači, je to zpoustu povídek a taky série knih. První díl z té série se jmenuje Krev elfů.
V Drsném spasiteli je sex b ohužel jenom... hm asi dvakrát či třikrát? Zato ale pikantí, víc než sexu je tam krve.¨

ZNástrojů smrti se už chystám na třetí díl... což mi připomíná, že na ten druhý jsem ještě nenapsala recenzi:-D.

Ou, jak se tak koukám, tak jsem se s tím komentářem jaksi rozjela:D

4 Freckles Freckles | Web | 23. května 2011 v 14:02 | Reagovat

Ty jo, ty máš těch knížek O_O  Jak jsi se dostala k těm recenzním výtiskům od Fantasye, jestli se můžu zeptat? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama