Nalezený milenec - J.R.Ward

14. května 2011 v 21:32 | Mish@ |  Přečteno
V Caldwellu zuří odvěká válka mezi Bratrstvem černé dýky a Vyhlazovací společností. Upíří válečníci se snaží chránit civilisty před bezduchými, nemrtvými bojovníky utvořenými z esence čistého zla, Omegy.


Butch O'Neil je člověk ztracený mezi dvěma světy. Nepatří k Bratrstvu, protože je jen člověk, ale ani se nemůže vrátit zpátky do svého starého života. Pocit méněcennosti maskuje za obleky od světových návrhářů a neopětovanou lásku ke krásné upírce Marisse utápí ve sklenkách skotské. Butchovou jedinou jistotou je jeho nejlepší přítel a spolubydlící Vishous, který se ale začíná poslední dobou chovat opravdu divně.

Jednou, když opouští noční klub Zero Sum, narazí na bezduché, kteří se snaží zajmout jednoho z civilistů. Butch chytá příležitost za pačesy a upíra zachraňuje. Když dorazí posily, nemá proti přesile šanci a ocitá se ve spárech vrahounů sám. Je mučen, ale odmítá prozradit cokoli týkající se Bratrstva. Když už je skoro mrtvý, Omega do něj přesune kousek svého já a udělá z něj lidského trojského koně. Poté, co mu vymaže paměť, ho nechá pohodit v lese. Spoléhá totiž na to, že ho bratři přijdou zachránit. A taky že se neplete. Vishous Butche zachraňuje ve scéně ne nepodobné tomu, když Zsadist zachraňoval v Probuzeném milenci Bellu. Odveze polomrtvého poldu na Haversovu kliniku a je umístěn do karantény. Jeho krev je totiž černá a smrdí po dětském pudru, stejně, jako by byl bezduchý. Na žádost V za ním na kliniku přichází Marissa a milostná zápletka je najednou tu.


Marissa je členka upírské aristokracie. Na Butche ale nikdy nezapomněla. A po týdnu společné izolace jsou do sebe ti dva nenávratně zamilovaní až po uši. První problém ale přichází, když se Marissa potřebuje nakrmit. Nemůže použít Butche, protože jeho krev je slabá a nakonec by ho vysála úplně do sucha, takže musí vyhledat jiného muže. Tahle pasáž mi pro změnu připomínala problém, který měli Rhage a Mary. Na rozdíl od ní ale Butch propadá šílenství, které vede k tomu, že se zpije do němoty.

Problémy v lásce ale nejsou to jediné, co ty dva tíží. Vypadá to totiž, že ta záležitost s Omegou bude mít své důsledky.

Nedokážu se ubránit pocitu, že Nalezený milenec byl z celé série zatím nejslabší. Mám ráda Butche, ale Marissa opravdu vynikala svou schopností lézt mi na nervy. Občas mi přišlo, že je to s její čistotou docela přeháněno. I když, co byste chtěly od holky, která délkou svého pannenství trumfla i starého dobrého Edwarda. Na druhou stranu je ale obdivuhodný její vývoj. To, jak se postavila na vlastní nohy a konečně se začala starat sama o sebe a ne o názor ostatních. Myslím, že to opravdu potřebovala. Dokázala mě v některých místech dokonce příjemně překvapit. Jistým vývojem si prošel i Butch, který se konečně vyhrabal ze své role mazlíčka Bratrstva.

Věc, která se mi na Bratrstvu líbí, je způsob, jakým Wardová dokáže propojit náznaky z minulých knih, minulost postav a ještě si rozehrát něco i do budoucnosti. Za to má u mě klobouk dolů. O pár bodíků ale přichází ve chvílích, kdy narážím na opakování myšlenek z předchozích dílů. Bojím se toho, že mě nakonec začne nudit monotónnost konců. Nic proti happyendům, ale pokud to tak půjde dál, stane se z celého bratrstva kupa opravdu mužných válečníků s opravdu dlouhým přirozením, kterým po boku stojí ženy, které jsou jako přes kopírák. Všechny opravdu úžasné.


Přes to všechno jsem nemohla knihu celou tu dobu, co jsem ji četla, odložit. I když z duše nesnáším příběhy stavěné na romantice, u Bratrstva černé dýky jsem ochotná svou averzi překousnout. Nejspíš má nějaký x-faktor, protože i když vím, že vlastně dobrá není, stejně se mi strašně líbí a já se musím těšit na další pokračování. V tomto díle jsme se konečně dozvěděli něco víc o Vishousovi. Pátý bude ale jen a jen o něm a já jsem opravdu zvědavá, jak se s jeho příběhem spisovatelka popere.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Axia Axia | 15. května 2011 v 12:24 | Reagovat

Musím souhlasit. Ti kluci jsou všichni úžasní, nezlomní, silní bojovníci s opravdu velkým frantíkem, kterým stojí po boku úžasné, silné, nezlomné nádherné ženy. Jako beru, je to romance, ale co stát trochu při zemi? Obávám se, že někdo by z toho mohl získat dojem, že pokud nejste naprosto dokonalí, nikdo se na vás ani nepodívá a zůstanete až do smrti sami. Což je pitomost.
Ohledně Vishouse nebudu spoilerovat, ale mohu říct, že jeho příběh se potáhne ne jen v páté knize série, ale dovrší se až v té deváté. A otázka je, zda právě završení jeho příběhu lze nazvat happyendem ...

2 Mish@ Mish@ | Web | 15. května 2011 v 20:11 | Reagovat

Nééé, Axio! :D I to je spoiler, styď se:D Ale neva, už je na čase aby to skončilo jinak než happy endem, už by to bylo docela blbý. Uvítala bych, i kdyby se dělo i něco kolem už probraných bratrů.:)

3 Axia Axia | 15. května 2011 v 20:46 | Reagovat

I o to se bát nemusíš ;-) Ale víc neřeknu.
A za ten (nezamýšlený) spoiler se omlouvám.

4 Mish@ Mish@ | Web | 15. května 2011 v 20:53 | Reagovat

[3]: Ha, já doufám že se bude propíraz Zsadit, toho mám nejraději:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama