Overbite

24. května 2011 v 11:56 | Mish@ |  Knižní novinky


Overbite

Overbite je pokračování knihy Insatiable (Nenasytná) od Meg Cabot. V originálě by mela vyjít už 5. července.

Název knihy je v překladu doslova "Předkus". Pokud se tak bude v češtině opravdu jmenovat, tak to bude fakt terno. Co to může být za knížku, když se bude jmenovat Předkus?

Obálka

Meg na svých stránkách zveřejnila obálku knihy. Upřímně? Odmontovala bych z tama tu babu. Dveře/vrata jsou nádherné, ale ty červené šaty tam působí jako pěst na oko. Kdyby aspoň nebyly tak moc počítačově upravené.

Twice bitten, not shy

Miluju anglické slovní hříčky. Nápis na obálce by se dal přeložit hned několika způsoby. Jeden z nich by mohl být: Dvakrát se spálila ale není opatrná. Obměna klasického: Jednou se spálila, podruhé si dá pozor - Once bitten, twice shy. To by se taky dalo přeložit jako: Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Mimochodem slovíčko bitten znamená taky kousnutá, což dělá trochu dvojmysl. O významu této fráze by se ale dalo diskutovat týdny.
Paperback

Tohle je obálka paperbacku, pokud jsem to dobře pochopila. Líbí se mi víc než ta první. Nemusela by ale mít dobarvené rty a oči. Vypadalo by to přirozeněji. Ale ta kápě je úžasná.

Anotace

Meg na svých stránkách zveřejnila odkaz na anotaci na stránkách svého nakladatele.

Meena Harper má zvláštní dar, který až teď někdo dokázal ocenit. Palatinská garda - mocná, tajná, vatikánská jednotka lovící démony - ji najala do nové pobočky na Manhattanu. S Meeninou schopností předpovědět, jak každý, kterého potká, zemře, má Palatinská garda konečně proti nemrtvým šanci.

Jistě, její bývalý přítel byl Lucien Antonescu, Drákulův syn, kníže temnot. Ale to bylo předtím, než ho (a jejich vztah) zachvátily plameny. Teď si Meena upíry nadobro zakázala… aspoň dokud si nedokáže teorii, že jenom kvůli tomu, že ztratili duše, ještě neznamená, že ztratili schopnost milovat.

Meena ví, že přesvědčit své kolegy - včetně svého parťáka, lovce démonů Alarica Wulfa - že upíři mohou být spaseni, nebude snadné… Zejména když nová smrtelná hrozba ohrožuje nejen životy Palatinců, ale i životy Meeniných přátel a rodiny.

Ale Meena není jedinou nadějí Palatinské gardy. Otec Henrique - alias Padre Caliente - newyorský nejmladší a nejvíce okouzlující kněz, byl k tomu případu také přidělen.

Tak proč mu Meena - nebo Alaric - nevěří?

Jak začíná odkrývat pravdu, bude Meenina oddanost podrobena zkouškám, její pravé city budou odhaleny… a jistým touhám, jejichž existenci neměla tušení, je nemožné odolat.

Tentokrát si Meena možná ukousla víc, než dokáže spolknout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sayury sayury | Web | 24. května 2011 v 19:09 | Reagovat

Aaaa to zní úžasně! Haha,ta ženská je tam fakt dobrá, je tak upravená, že už to působí kresleně, než "lidsky"

2 Mish@ Mish@ | Web | 25. května 2011 v 11:06 | Reagovat

[1]: Že? Ale zas na druhou stranu, vidělas obálku Ošklivých? Takhle by taky zrovna vypdat nemusela:D

3 Strixy Strixy | Web | 26. května 2011 v 16:47 | Reagovat

uvidíme uvidíme, zatím stále čekám v knihovně na Nenasytnou. Obálka se mi ale líbí:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama