Top týdne #2 - Filmové adaptace

23. května 2011 v 15:55 | Mish@ |  Top týdne
Top týdne je týdenní meme pořádané Luu. Jeho cílem je sepsat 10 nej věcí, které se týkají předem určeného téma.
A téma pro tento týden jsou:

Filmové adaptace

Když kniha ožije na plátně a nám se to líbí. V mém případě bych napsala spíš: Když kniha ožije na plátně a já jsem to viděla. Počet filmových adaptací, které se mi líbily, by se daly spočítat asi na jednom prstě a na tom by bylo nasáčkováno sedm dílů Harryho Pottera. Pokud budu chtít použít všech deset úžasně zřivých prstíčků, budu muset vyjmenovat všechny adaptace, které jsem kdy viděla.A pak je tu malá skupinka těch, u kterých jsem četla i knižní předlohu:D
Harry Potter (Harry Potter - J.K.Rowling)

Četla jsem celou sérii, ale nepatřím mezi ty, kteří by si stěžovali na detaily ála Harry má mít jinou barvu očí nebo vlasy mu trčí v chybném úhlu.
Ha Potterovských filmech si vždycky užívám atmosféru, který je v nich navozena. Navíc mají úžasnou scénickou hudbu.
A navíc miluju filmovou představitelku Belatrix!


Nový měsíc (Nový měsíc - Stephenie Meyer)

Nový měsíc se mi ze všech třech filmů, které jsem zatím viděla, líbil nejvíc. Hlavně kvůli Volturiovým, kteří mě ve filmové podobě doopravdy dostávají. Hlavně Aro. Když jsem byla s holkama na tomhle filmu v kině, při některých scénách jsem dostávala výbuchy smíchu.


Eragon (Eragon - Christopher Paolini)

Některé momenty filmu mě vytáčely. Knihy se mi fakt líbily a nedokázala jsem pochopit, proč jsou některé scény tak strašně osekané.
Když ale vezmu film jaké samotný, není vůbec špatný. Možná bych se na něj někdy i dokázala podívat znova.
A strašně se mi líbila vizualizace Safiry.Hladové hry (Aréna smrti - Suzanne Collins)

Miluju tuhle sérii a opravdu se nemůže dočkat filmu. Výběr herců mi zatím připadá skvělý a pokud se budou aspoň zhruba držet knižní předlohy, bude to trhák jak sviňa.Opravdu si nejsem schopná vzpomenout na další filmy, které by byly podle knižní předlohy, kterou jsem četla. Mám ale několik filmů podle knížek, které jsem nečetla. Takže se o nich nebudu rozepisovat, spíš to jen dám na vědomí:) Pokud jste některé z předloh četli, dejte vědět, jak se vám to líbilo.

Jsem číslo čtyři (Jsem číslo čtyři - Pittacus Lore)

Pán prstenů (Pán prstenů - J.R.R.Tolkien)

Myslím, že se budu trochu opičit. Nejdřív jsem měla vybrané jenom filmy, ale v hodně příspěvcích byly i seriály, takže samozřemě nemůžu zůstat pozadu.The Vampire Diaries (Upíří deníky - J.L.Smith)

Co si budeme nalhávak, knižní podoba Upířích deník je naprostý brak. V seriálu se sice pořád řeší stejná dilemata, jako Elenino objetování se a snaha všech ostatních jí to překazit, ale je to aspoň vykompenzované velkou dávkou sexoušů, na které se dá bez menší námahy dívat.
Mimochodem, na Nově by měly být už na podzim. A na třetí sérii si počkáme cca stejně dlouho.Pravá krev (Pravá krev - Charlaine Harris)

Ano, i tento seriál se mi líbí víc než předloha. Hlavně kvůli tomu, že je víc zaměřen na vedlejší postavy narozdíl od knížky, ve které se řešé jen Sookie a její momentální milenec.
Dívat se na filmového Erica není vůbec špatné:D
Nové série se po nekonečné pauze dočkám už za 31 dní!Pretty Little Liars (Roztomilé malé lhářky - Sara Shepard)

Knížka nebo seriál? Oboje. Seriál se knížky opravdu hodně drží. Četla jsem ji až potom, co jsem viděla seriál, ale to mi nezabránilo v tom, abych si to užila.
A strašně se těším na další sezónu, která začíná už za 20 dní!
Mimochodem, tenhle plakát je už nový pro druhou sérii.
Blood Ties (Krevní pouta - Tanya Huff)

Seriál se sice dočkal jen dvou sérií, takže zůstal nedokončený, ale stejně jsem si ho obíbila. Henry je sympaťák a Mika jsem nenáviděla i v knížce, takže není co řešit. Jen škoda že pokračování už opravdu nebude.

Luu svůj článek ještě nevydala, takže nemám tušení jaké téma bude mít příští týden, ale hned jak se to dozvím, tak to sem doplním.

Takže tématem příštího týdne budou:

Knížky z dětství

Myslím, že na tom se vyřádím:)

A jaké je vaše TOP 10?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Freckles Freckles | Web | 23. května 2011 v 16:01 | Reagovat

To s Harrym je vůstižné :D Na HP je prostě úžasná atmosféra :)
Taky mi nevadí barva jeho očí. Ale musela jsem se smát, když na facebookové stránce Oficiálního filmu Vampýrské akademie fanoušci řešili : "Ale tohohle herce vybrat nemůžou, on nemá tu modrou barvu Christiánových očí"... Oni si asi doopravdy myslí, že filmařům na takových detailech záleží :D

2 Luu Luu | Web | 23. května 2011 v 16:52 | Reagovat

:D Ja som tiež nikdy netrucovala kvôli Harryho očiam (aj keď by to bolo pekné, keby ich mal zelené) - ale zato si pripadám divne, lebo nemám rada Emmu Watsonovú :D Pre mňa to proste... nie je MOJA Hermiona :-D

3 Freckles Freckles | Web | 23. května 2011 v 18:36 | Reagovat

Luu, já jsem prvně viděla film, takže pro mě jsou všechny postavy, co se objevily už v prvním díle, MOJE :-) Ale s pozdějšími filmy mám taky takový problém u někoho :-)

4 ratuska ratuska | Web | 25. května 2011 v 22:21 | Reagovat

Hm, tak jsem četla a skoro viděla akorát Harryho Pottera, a film Pán Prstenů jsem zatím jen viděla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama