Top týdne #3 - Knihy z dětství

30. května 2011 v 22:23 | Mish@ |  Top týdne
Top týdne je týdenní meme pořádané Luu. Jeho cílem je sepsat 10 nej věcí, které se týkají předem určeného téma.
A téma pro tento týden jsou:

Knížky z dětství

Každý něčím začínal. Je nemožné v deseti číst Kinga nebo Hamilltonovou. Za své knižní začátky se nestydím. Bez nich bych se nedostala k blogu a nepoznala bych tolik úžasných lidí. A na čem že jsem to vyrůstala?


Harry Potter - J.K.Rowling

Aaano, kdo by ho neznal. Myslím že Harry bude nejen v mém Top 10. Posledních pár dílů bych sice moc do četby pro děti neřadila, ale stejně. Kdo ho nezná, jako by nežil.
Harry je ten nejzbrklejší, Hermiona je ta nejchytřejší a Ron je ten nejkamarádštější. Stejně jsem měla vždycky nejraději Freda a George. A pak je tu sexsymbol Snape.
A za přečtení taky stojí sbírka pohádek Bajky barda Beedleyho.

Lenka Lanczová

Její dívčí románky jsou u nás docela známé a já jsem jich přečetla opravdu hodně. Tedy všechny ty, které měli v naší knihovně. Prostě pravidelná dávka emocí v knižní podobě.
Nad těmito knížkami by se nemělo moc přemýšlet, protože jinak ztrácejí svoje kouzlo. Ve své době mi opravdu nevadilo, že jsou všechny prakticky o tom stejném a že zápletku to nevidělo ani z rychlíku.

Říkali mi Leni - Zdeňka Bezděková

Tuhle knížku jsem četla na základce na základě doporučení naší češtinářky a opravdu se mi líbila. Je to příběh o české dívce dané do Německa na přecýchovu. Cítí se mezi členy své rodiny cizí, ale až postupně zjišťuje, kdo doopravdy je a po konci války se vrací ke své matce do Čech.
Později mi tuhle knížku truchu připomínala Zlodějka knih.


Honzíkova cesta - Bohumil Říha

Když jsem byla ještě prcek, mamka mi tuhle knížku četla snad padesátkrát. Ještě pořád si pamatuju na babiččinu duhovou kukičku. Prostě kouzelná knížka pro děti.


Kubula a Kuba Kubikula - Vladislav Vančura

Tuhle knížku jsem četla asi v druhé třídě a už si z ní skoro nic nepamatuju. Ostuda. měla bych uspořáda re-reading:DKlukům vstup zakázán - Thomas Brezina

Dodnes jsem vlastně nevěděla kdo to napsal:D Z této série jsem čatla asi tři díly a bylo to vlastně moje úplně první fantasy. Každý nějak začínal:D
Bylo to o dvou ségrách - čarodějkách - které se každou chvilku zamotaly do nějakýho průšvihu.
Na každým prstu jeden - Hortense Ullrichová

Ehm... Vím že jsem to četla a vím že se mi to líbilo, ale víc toho ze mě doopravdy nevypáčíte:D
Tajemství - Enid Blytonová

Série detektivek pro děti. Úplně jsem je žrala a tenhle díl se mi líbil nejvíc. Náhrdelník schovaný v muzeu voskových figurín. Bomba:DDášeňka - Karel Čapek

Moje nejoblíbenější dětská knížka. Z ní mám nejspíš zálibu ve velkých psech. A strašně se mi líbily ilustrace:D


Stmívání - Stephenie Meyer

Tahle knížka nastartovala vlastně celou mou blogařskou dráhu. Jednu dobu jsem ji opravdu žrala. Můžu jí poděkovat za to, jak jsem nakonec dopadla. Kvůli fanfiction na Stmívání jsem si založila blog a díky blogu jsem se dostala k Anitce. Alciëlle, miluju tě!


Určitě jsou i další, které by stály za zmínku, ale u většiny si nedokážu vybavit jména. Docela škoda. Teď nad tím budu muset celý večer přemýšlet.Téma dalšího Top 10 jsou

Doporučené knihy

Knížky, o které bych ani nezakopla, kdyby mi o nich někdo neřekl - v recenzi, osobně. Seznam deseti knih, které jste rádi, že vám někdo doporučil, nebo jste je začali číst díky někomu jinému.

A jaké je vaše Top 10?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 31. května 2011 v 18:14 | Reagovat

Taky to musim napsat ještě :) ale jsou knihy,na které si pamatuju, ale i kdybys mě zabila, název prostě v tý svý hlavě nevydoluju :D

2 sayury sayury | Web | 1. června 2011 v 20:56 | Reagovat

Jo, Twilight taky začal jednu etapu v mém životě, ale už je to pryč. Knihy jsou to dobré, ale v tom obrovském množství upírů, kteří se teď valí, to trochu zaniká, ale e to romanTIka jak blázen :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama