close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Jako v pavučině - Cat Clarke

23. září 2011 v 8:40 | Mish@ |  U nás vyjde

Autor: Cat Clarke
Originální název: Entangled
Série: není součástí série
Díl: není součástí série
Žánr: Young Adult
Nakladatel: Nava
Vyjde: 10. 10. 2011
Hodnocení na GR: 3.85/5Hlavou se mi honí stále dokola stejné otázky:
Co po mně chce?
Jak jsem jen dopustila, aby se to stalo?
UMŘU?

Grace se probudí v bílém pokoji. Poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam často chodívala a kam přišla aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, že jí uvěznil Ethan. Kromě oblečení, nábytku a jídla, jež jí pravidelně nosí, nenechal v pokoji nic než tužky a papír, aby mohla psát. Je tak donucena znovu se vracet ke všemu, na co chtěla zapomenout.

Celý měsíc Grace sní své sny, zachycuje svůj život na papír a my se tak dozvídáme více o ní samotné, jejím vztahu s její matkou, s její nejlepší kamarádkovi i o klukovi, s kterým začala chodit. Jak se před námi její zamotaný život postupně rozplétá, vychází najevo, že ti, kteří jsou blízcí, nejsou vždy takoví, jakým se zdají být. Její nejlepší kamarádka, která s ní nechce sdílet svoje trápení, kluk, do něhož je strašně zamilovaná, ztráta otce a šokující odhalení, jež ji dovedlo k tomu, že jí do života vstoupil Ethan, její věznitel. Stále však zůstává cosi nevyřčeného.

Gracin příběh je vyprávěný s humorem, citlivě a zároveň i drsně, jak u spousty mladých lidí zvykem. Je zřejmé, že i když má Grace hodně nedostatků, temná tajemství a dělá špatná rozhodnutí, snaží se ze své pavučiny vyprostit. Čelí nejdůležitější otázce ze všech - proč je vlastně tady?

Vyjde 10. 10. 2011

Na tuhle knížku se těším jako malé děcko. Už jen ta originální obálka mně neskutečně láka. Jsem zvědavá jaký cover dostane tahle knížka u nás. Pokud by to byl tento, skákala bych štěstím dva metry do vzduchu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dý | Web | 24. září 2011 v 12:03 | Reagovat

Taky se na ní těším :))
A tu obálku žeru!! :o)
I kdyby to měla být sebevětší blbost (prosím, ať není) tak už kvůli obálce si ji koupím.. :D

2 Rory Rory | 25. září 2011 v 21:20 | Reagovat

Je to vynikající kniha. Nic víc není třeba dodat...

3 Alciellë Alciellë | Web | 30. září 2011 v 15:42 | Reagovat

Taky bych ji chtěla, ale jsem bez financí a musím číst jiné knížky. Snad si brzy na ni našetřím a později přijmu nějakou brigádu :). Vypadá to fakt dobře, píšu si ji na seznam =D.

Jinak nádherný design, konečně tu není tmavá barva =D, nic proti ní, mám ji ráda, ale tady to teď dost osvěžilo a oživlo ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama