close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Slepá vášeň - Meg Cabot

22. září 2011 v 12:23 | Mish@ |  Přečteno

Slepá vášeň si nevybírá

Lou má pocit, že nic horšího už ji nemůže potkat, ale jde do toho naplno.


Lou Calabreseová je úspěšná scénáristka. Doma na poličce se jí blyští Oskar a právě teď se podílí na natáčení dalšího úspěšného filmu ze série Lovec policajtů. Jen kdyby jí to tak klapalo i v osobním životě. Její dlouholetý přítel Barry jí dal kopačky kvůli tupoučké herečce Gretě, se kterou se seznámil při natáčení filmu Hindenburg, který pro něj Lou napsala. A shodou okolností, Greta je bývalá přítelkyně Jacka Townsenda, hvězdy jejího Lovce policajtů.

Jo, něco je tady špatně. A bude ještě hůř. Lou totiž bude muset sdílet jednu helikoptéru právě s Jackem, ke kterému cítí stejnou náklonnost, jako ke kuřímu oku. A nejspíš není jediná. Z jejich pilota se totiž vyklube nájemný zabiják, který si brousí zuby na odměnu za Jackovu hlavu. To je rozhodně větší důvod k nenávisti, než to, že jí zprznil scénář. "Potřebuju větší zbraň" je totiž v Aljašské divočině naprosto bezpředmětné. Ve sněhové vánici s kupou vrahů za zadkem by se jim hodila aspoň nějaká zbraň.

Slepá vášeň je svěží román americké spisovatelky Meg Cabot. Tentokrát se zaměřila na trochu starší publikum a zatáhla své čtenáře do světa showbusinessu. O co tu jde? Hysterické herečky, megalomanští režiséři a scénáristi, kteří jsou vždycky až ti poslední. Vítejte v Hollywoodu.

Meg Cabot je známá hlavně pro svůj smysl pro humor, ironii a sarkasmus. A to se promítlo i do této knihy. Lou si pro vtipnou hlášku nejde nikdy daleko a Jack se svým výrokem "Potřebuju větší zbraň" stal prostě nezapomenutelným. Oba hlavní hrdinové si čtenáře okamžitě přetáhnou na svou stranu a díky vyprávění z různých úhlů pohledu nakoukneme mnohem hlouběji, než kdyby byla kniha napsána pouze z pohledu Lou.

Zápletka není nijak složitá. Působí spíš účelově, ale to nic nemění na tom, že celou dobu budete přemýšlet nad tím, kdo to má všechno na svědomí. K rozuzlení sice přijdete jako slepej k houslím, ale to nic nemění na faktu, že Lou a Jack bez problému obstarají veškerou zábavu, takže občas i zapomenete, že jim jde vlastně o kejhák. A to je dobře, protože kdyby celou dobu strávili dumáním nad nesmrtelností chrousta, nejspíš byste se nebavili ani z poloviny tak dobře.

Trochu zarážející je Jackův vývoj, kdy se z naprostého sukničkáře přes noc stal dokonalým přítelem a po jednom kvalitním sexu by si Lou klidně i nastěhoval do baráku. Tomu se říká obrat o sto osmdesát stupňů.

Napříč tomu ani tentokrát Meg nezklamala a předhodila svým čtenářům lehké a dobře stravitelné počtení. Budete se smát, budete napnutí a to je hlavním cílem knihy. Slepá vášeň rozhodně není jen pro skalní fanoušky této skvělé spisovatelky, ale pochutnají si na ní i čtenáři (tedy spíše čtenářky), kteří s jejími knížkami neměli doteď žádnou zkušenost.


Hodnocení: 50%

A extra body by si kniha zasloužila za obálku, která je mnohem hezčí než originální.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny Yanny | Web | 22. září 2011 v 13:02 | Reagovat

Tuhle knihu jsem doporučila kamarádce, když hledala něco dobrého v knihovně. Ačkoliv jsem to ještě nečetla, věřila jsem Meg, že i tahle kniha bude skvělá. Tak doufám, že nezklame a já taky nezklamu kamarádku :D pak si jí přečtu určitě taky)

2 Yanny Yanny | Web | 22. září 2011 v 13:36 | Reagovat

To nevadí, tak vyplň jen ty odpovědi, které znáš :) ještě se nestalo, že by někdo věděl všechny odpovědi :) dokonce i půlka odpovědí je hodně :D udělala jsem to nějak těžké no :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama