Dream casting

27. října 2011 v 13:34 | Mish@ |  Podzimní dumání
Taky se vám občas stane, že jen tak brouzdáte po netu a při náhodném spatření fotky nějaké osoby si řeknete - To je on? Nebo ona, samozřejmě. Myslím, že každý máme své chvilky.

Velkou šanci setkat se s dream castingy máte na youtube. Pro mně je až zarážející, kolik lidí má takový nadbytek času, že si ho krátí vyhledáváním dokonalých protagonistů svých oblíbených postav. Pro osobu jako já je to naprosto nepředstavitelné. A to teď nemluvím o fatálním nedostatku času, který momentálně zaznamenávám. Mluvím o své neschopnosti vyhledat osobu, která by byla tak podobná mým představám, že bych byla ochotna vidět ji v případném filmu danou postavu hrát. Právě proto mi některá top týdne trvají třeba dvě hodiny. Mám nutkání najít naprosto dokonalou fotku, což mi ve většině případů trvá třeba půl hodiny. Dokonalým příkladem je fotka nalevo. Hledala jsem dokonalou představitelku Anity Blake. Dvacet minut jsem projížděla fotky s Elizou Dushku až jsem nakonec zakotvila u Summer Glaw.

Myslím, že moje averze k přiřazování postav z knih k opravdovým lidem pramení z toho, že pokaždé když narazím na zfilmovanou knihu, mám potom nutkání představovat si charaktery jako herce z filmu. Dokonalým příkladem je Harry Potter. Kdo z vás se drží své vlastní představy a kdo podlehl Danielu Radcliffovi? Filmy podle knih jsou zabijáky představivosti. Nechápejte mně špatně. Harry Potter se mi líbil, ale pokud bych dostala možnost přečíst si ho znova, aniž bych měla v paměti vryté herce, neváhala bych.

Podle mně jsou dream castingy pouze zoufalé snahy osob bez představivosti vnutit svou představu dalším osobám bez představivosti. Dobré pouze pokud máte hromadu volného času a náhodou se vám povedlo přečíst nějakou knížku. Myslím, že pro tvůrce takovýchto věcí není důležité ani tak vystihnou postavu, jako najít někoho, jehož vzhed bude do puntíku odpovídat.

A jaké je moje poselství? Kašlete na dream castingy a nechce pracovat svou představivost. Nejde přece o to, aby vaše představa měla správnou barvu vlasů, očí a velikost poprsí. Důležité je to, aby se líbila vám a nezáleží na tom, zda na světě existuje herec nebo herečka, kteřá by se do vaší představy hodila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama