Jako v pavučině - Cat Clarke

2. prosince 2011 v 23:57 | Mish@ |  Přečteno

Grace se vždycky tak trochu pohybovala na ostří nože. Nezřízené pitky, nevázaný sex a sebepoškozování. Je jasné, že dříve či později bude mít její chování nepříjemné následky. Každopádně, o tom se Grace přesvědčila právě té osudné noci v parku, kam přišla definitivně ukončit svůj život.A pak se probudí v bílém pokoji. Jediným rozptýlením jí je její záhadný únosce Ethan a stoh nepopsaných papírů na stole. Grace nezbývá nic jiného, než ponořit se do tajů minulosti, a všechnu bolest, lásku, přátelství a zradu zvěčnit tahy pera po čistých listech.


Jako v pavučině je neopakovatelný a jedinečný literární debut mladé spisovatelky s obrovským potencionálem, Cat Clarke. Už při čtení první stránky nasednete do rozjetého vlaku plného emocí, silných charakterů a reálných problémů. Není divu, že odložit knihu během čtení vám brzy připadne naprosto nemyslitelné. Nechte se pohltit strhujícím příběhem dívky, která pomalu ale jistě zjišťuje, že by život mohl přece jen stát za to.


Grace je složitá postava a je trochu těžší dostat se jí pod kůži. Někomu by mohlo její chování připadat ze začátku přehnané, ale jakmile pochopíte, chtě nechtě se budete muset vžít do její role a začít přemýšlet o tom, jaké by to bylo prožívat to, co ona. Když se to tak vezme, Grace vlastně nemá žádné vážnější problémy. Tedy pokud pominete sebepoškozování. Je to obyčejná teenagerka, která neví jak se vypořádat se svými emocemi. Na povrch se chová jako normální holka, ale pod vší tou přetvářkou je zmatek, se kterým si neví rady. Trable s klukem, nejlepší kámoškou, matkou, která ji nerozumí a absencí otce se hromadí jedno k druhému, až pohár přeteče, a Grace prostě musí nějak upustit páru. A na to je tu její kamarádka žiletka.


Je těžké prozradit o knize něco víc a zároveň nepřivést na světlo světa žádné spoilery. Jako v pavučině je jedna z knih, o kterých čím méně toho víte, tím víc si čtení užijete. Dech beroucí zvraty na sebe nenechají dlouho čekat a rozuzlení příběhu je doslova epické. Spisovatelka si celý příběh dokonale promyslela, takže do sebe všechny části příběhu zapadají tak hladce a dokonale, jako skládačka. Grace budete fandit až do konce a se zatnutými pěstmi se modlit, aby měl příběh šťastný konec.


Jediný problém je v tom, že pokračování byste čekali jen marně. Číst s vědomím, že nic víc už nedostanete, je téměř fyzicky bolestivé. Na druhou stranu, v nejlepším se má přece přestat a ne zrovna uzavřený konec vás donutí o knize ještě dlouho po dočtení přemýšlet. Co víte, třeba se k vám Grace ještě někdy vrátí, i kdyby to mělo být jen prostřednictvím vaší fantazie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sayury sayury | Web | 3. prosince 2011 v 21:58 | Reagovat

páni,to zní zajímavě, že bych si pro jednou přečetla něco ne-fantasy, z našeho světa? Často, když se mi pod tuku dostane takovýto typ knihy, tak jsem z ní úplně v prde*i a brečim jak malý dítě... :D

2 Mish@ Mish@ | E-mail | Web | 4. prosince 2011 v 11:28 | Reagovat

[1]: Jdi do toho! Určitě se ti to bude líbit:) Bylo to fakt úúúžasné;-)

3 Yanny Yanny | Web | 4. prosince 2011 v 12:50 | Reagovat

Když jsem viděla tu obálku, ten název a tu recenzi, řekla jsem si: "zase další upířina.." takhle nějak to totiž působí. Myslím, že bych jí v knihkupectví ani nevzala do ruky.. ale i tak jsem si přečetla tu recenzi a zní to zajímavě. Oproti upírům tu máme sebepoškozování... nevím, jestli bych do toho šla, protože tohle téma fakt k smrti nesnáším. A nikdy nepochopím lidi, co to dělají... ale i tak, nikdy neříkej nikdy :) třeba se k tomu někdy dostanu a bude se mi to líbit :) to člověk nikdy neví.

4 Dem Dem | Web | 17. prosince 2011 v 12:45 | Reagovat

Mě tak strašně mrzí ta zmrvená obálka :D Ale jestli je to vážně tak dobré, tak to asi překousnu

5 Entý Entý | Web | 10. srpna 2012 v 15:17 | Reagovat

Tuhle knihu jsem nedávno dočetla a normálně jsem fakt nemohla ostrhnout oči od stránek,jak jsem byla nedočkavá toho všeho, vůbec jsem to nejdřív nechápala, ale postupně jak jsem četla dál a dál jsem byla čím dál více překvapená, ten konec mě popravdě naštval, takhle debilně ukončit knihu, hrozně moc mě zajímavé co se stane dál, ale pokud nebude druhá kniha, tak pokračování bude nejspíš jen v mé fantazii... Určitě tuhle knihu moc doporučuji!!! ..Podle obálky (která je hrozná) jsem si říkala, že to bude nějaká žvatlanina, ale příběh Grace mě dost překvapil a v podstatě jsem si knihu už u první kapitoly zamilovala, hrozně mě zajímá kdo je Ethan, ale to se asi nikdy nedozvím.. ://

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama