close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Znám tvé tajemství - Silvana Giacobini

7. února 2012 v 16:00 | Mish@ |  Přečteno
giacobini-znam-tve-tajemstviOpusťte staré známé ulice amerických velkoměst a zavítejte do současné Itálie. Poutavý příběh plný intrik, lží a násilí šmrnclý kapkou historie. To slibuje kniha Znám tvé tajemství od Silvany Giacobini. Zas tak žhavé to ale nebude. Chopte se lup, jinak byste ty úžasné momenty mohli přehlédnout!

Pokud byste si mohli vybrat místo, kde zemřete, záchodky ve vlaku by to určitě nebyly. Dokonce i ostřílení policisté mají co dělat, aby si udrželi snídani v žaludku, když právě tam najdou zavražděnou ženu. Případu se ujímá samotná Sylvie Giorginiová. Ani ona však nemůže záhadě přijít na kloub. A jak se říká: "Když nevíte coby, najdete to v… Zavolejte Chiaře."
Chiara Bonelliová je moderátorka pořadu Tajemství. Mezi její speciální talenty však nepatří jen to, že dokáže ze známých osobností vymámit i to, co neví. Ba ne, Chiara má vize. A díky nim má pomoci vyřešit nejen vraždu, ale i několik případů vydírání. Málokdo se totiž může pochlubit svědomím čistým jako okvětí bílé lilie. Takže je naprosto jasné, že když vám někdo pošle vzkaz, ve kterém stojí pouze "Znám tvé tajemství", moc dobře se vám následující noci usínat nebude.

Přesně opačný efekt má samotná kniha. Pokud trpíte nespavostí, bravo, právě Znám tvé tajemství je pro vás to pravé. Hodiny kvalitního spánku v úsporném čtyřsetstránkovém balení. Pokud vás neukolébají nekonečné popisy, tak nesympatické postavy a naprostá absence poutavosti zaručeně nezklamou.

Největším problémem této knihy je samotný styl psaní. Autorka neustále přeskakuje nejen od jedné postavy k druhé, ale i z přítomnosti do minulosti. Termín klamání nepřítele tuto situaci naprosto perfektně vystihuje. Jakmile začnete příběh alespoň trošičku chápat, jste teleportováni do naprosto odlišné situace. Jiní lidé, nový problém (většinou stejně zajímavý jako ten předchozí) a jezero slz. Není divu, že po chvíli upadnete do apatie a jakýkoliv děj už vnímáte pouze okrajově.

Neméně závažný je problém charakterů. Hlavní hrdince není vůbec věnováno tolik prostoru, kolik by se slušilo a patřilo. Z těch pár stran, které jsou na ni zaměřeny, si zafixujete pouze to, že má neustálý strach ze zlomených nehtů, opuchlých víček a nedokonalých vlasů. Jasně, svět show businessu je tvrdý, ale čeho je moc, toho je příliš. Ve finále se prostě nevyhnete tomu, abyste na Chiaru pohlíželi jako na povrchní blondýnu s IQ šumící trávy a nulovým smyslem pro humor. Každý, kdo mezi stránkami objeví jediný vtip nebo i třeba jen pokus o sarkasmus nebo ironii, by si zasloužil metál. Román pozbývá jakékoliv zábavné prvky, což jen podtrhuje suchost a nezáživnost příběhu.

Pokud jste hledali dobrou detektivku okořeněnou špetkou paranormálna, běžte se porozhlédnout někam jinam. Znám tvé tajemství by se mohlo velmi dobře umístit na předních příčkách kategorie nejnudnější kniha milénia. V rámci zachování duševního zdraví se raději pusťte do něčeho jiného.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama